Endodontija

Endodontija – tai odontologijos sritis, kuri specializuojasi danties šaknies kanalų gydyme. Endodontinis dantų gydymas taikomas tuomet, kai danties minkštasis audinys – pulpa (dar vadinama danties nervu) – yra pažeidžiamas infekcijos. Dažniausia bakterijų patekimo į šaknies kanalų sistemą priežastis – dantų kariesas. Jei kanalai negydomi, bakterijos patenka į aplinkinius audinius per šaknies viršūnę ir sukelia uždegimą.

Endodontinio gydymo metu Jums bus pašalinta užkrėsta pulpa, atsargiai išvalyta ir suformuota danties kanalų sistema, kuri bus užplombuota tam, kad infekcija nepasikartotų. Pagrindinė priežastis, kodėl pacientai kartais nedrįsta kreiptis į gydytoją endodontą – tai klaidingas įsitikinimas, jog šaknies kanalų valymas yra skausmingas.  Ši procedūra yra lygiai tokia pati neskausminga kaip ir dantų plombavimas.

Statistika rodo, kad vos kas ketvirtas šalies gyventojas reguliariai lankosi pas stomatologą pasitikrinti burnos sveikatos. Dažniausiai žmonės pas specialistą kreipiasi tik pajutę nemalonius pojūčius ir nebegalėdami iškęsti skausmo. Dažniausiai tokiais atvejais tiesiog estetinio plombavimo nebepakanka. Kuomet jaučiamas skausmas ir nemalonūs pojūčiai, greičiausiai bus reikalingas endodontinis gydymas. Kuo jis kitoks ir kodėl brangesnis už paprastas plombas?

Pirmiausia, reikia žinoti, kad endodontija – tai sudėtingesnis dantų gydymas nei estetinis plombavimas. Estetinė odontologija yra susijusi su paprastais gedimais. Dažniausiai tai nuo karieso atsiradusios nedidelės skylutės. Kai gydomi tokie atvejai, pakanka tiesiog pragręžti pažeistas danties vietas ir jas užtaisyti plomba, kad pažeidimai nesiplėstų. Tuo tarpu endodontinis gydymas dažniausiai reikalingas, kai nekreipiama dėmesio į nedideles skylutes ir leidžiama joms plėstis.

Tokiais atvejais bakterijos pragraužia dantis ir pasiekia šaknis. Tuomet žmogus pajunta nemalonius pojūčius, dantys tampa ypač jautrūs, pradeda kamuoti itin aštrus ir nemalonus skausmas. Tai aiškus ženklas, jog Jums reikalinga endodontija.

Dantų šaknų kanalų gydymas – sudėtingesnis procesas nei estetinis plombavimas. Kai estetiškai dantys sutvarkyti nebuvo spėti, reikalingas endodontinis gydymas, kaina, žinoma, būna jau gerokai didesnė. Dažniausiai todėl, kad sudėtingų procedūrų metu naudojama daugiau priemonių, be to, neretai naudojami vaistai. Kadangi endodontija nėra maloniausios procedūros, dažniausiai jų metu pacientui suleidžiami vaistai, kad suveiktų vietinė nejautra. Tuomet gali būti atliekami reikalingi gydymo procesai.

Galite pastebėti, kad danties nervo gydymas įvairiose klinikose kainuoja skirtingai. Tačiau tai priklauso nuo įvairių veiksnių. Pirmiausia reikia žinoti, kad net skirtingų dantų endodontinis gydymas skiriasi. Mat skirtinguose dantyse yra skirtingas nervų skaičius. Taigi kiekvieno danties nervo gydymas kainuoja atskirai, todėl ir kainos skiriasi.

Taip pat specialistų skaičiuojamos kainos priklauso nuo jų naudojamos technikos ir priemonių. Vieni bendrauja su mažiau žinomais vardais, todėl gali pasiūlyti žemesnes kainas, kitur endodontija galbūt brangesnė, tačiau jos metu naudojami patikimi žinomų gamintojų prietaisai ir priemonės.

Tikrai nereikia manyti, kad dantų šaknų kanalų gydymas būtinai bus labai brangus. Žinoma, didesniuose miestuose dažnai odontologijos paslaugos kiek brangesnės nei mažesniuose, tačiau mes stengiamės išlaikyti kainos ir kokybės pusiausvyrą.

endodontija