Suaugusiųjų dantų gydymas

Tinkamas dantų gydymas grožiui ir sveikatai

Visi žinome, jog sveiki dantys ir malonus burnos kvapas lemia komfortišką savijautą. Jei nepaisote dantų higienos reikalavimų, retkarčiais pamirštate apie dantų priežiūrą arba esate genetiškai paveldėję kai kuriuos dantų susirgimus, Jums gali praversti dantų gydymas.

Dažniausiai nesudėtingas dantų gydymas gali būti estetinis arba arbe kiek sudėtingesnis, vadinamas endodontijos sąvoka. Abi dantų gydymo technikos padeda pacientams įveikti nemalonius pojūčius, atsirandančius dėl dantų gedimo. Dažniausiai tai karieso pragraužtos skylutės dantyje, kuriose kaupiasi bakterijos ir maisto likučiai. Ilgai negydomos tokios vietos dantyse sukelia nemalonius pojūčius. Ne veltui mūsų gydytojai visuomet siūlo reguliariai tikrintis pas specialistą. Jei reguliariai pas stomatologą nesilankote, Jums tikrai reikalinga apžiūra, o gal net gydymas, nes gali pradėti jaustis simptomai:

  • dantenų jautrumas,
  • dantenų kraujavimas,
  • dantų skausmas valgant saldų, karštą, šaltą maistą,
  • nepatogumas kramtant.

Estetinis dantų plombavimas

Jei neturite didelių problemų ir kariesas dantyje prasigriaužė dar negiliai, greičiausiai Jums užteks tik  paprasto dantų gydymo, kuris vadinamas estetinių plombavimu. Jo metu neatliekamos sudėtingos procedūros, tiesiog sutvarkomas ir užplombuojamas pažeistas dantis. Gera žinia – kad tai neskausminga procedūra, todėl nekelia didelio nepatogumo. Dažniausiai stomatologas tiesiog grąžtu pašalina visus pažeistus danties audinius ir vietoj jų įstato ilgaamžę plombą. Jos paskirtis – suteikti dantims natūralų stiprumą ir gerą išvaizdą.

Galite pamanyti, jog toks estetinis dantų plombavimas reikalingas tik tam, kad gerai atrodytumėte, tačiau iš tiesų dantų plombavimas sustiprina dantis. Jei ilgai nesikreipsite pas stomatologą su nedidele skylute dantyje, ilgainiui situacija suprastės ir tuomet teks ne tik kęsti nemalonias procedūras, bet ir pakloti nemažai pinigų. Nepaisius smulkių skylučių dantyse, jos gali dar labiau sugadinti dantis ir tuomet bus reikalingas giluminis gydymas bei dantų valymas. Tokios procedūros nėra pačios maloniausios, dažniausiai vieno apsilankymo pas specialistą nė neužtenka. Todėl pravartu stengtis to išvengti.

Chirurginis dantų gydymas

Ne pats maloniausias vizitas pas stomatologą, kai atliekamas sudėtingas chirurginis dantų gydymas. Tai mikro operacijos, jų metų sutvarkomi dantys bei dantenos. Visi pacientai žino, kad chirurginiu būdu gydomi dantys būna labiau sugedę, išdygę ne vietoje, nelygūs ar nebepataisomi. Dažniausiai atliekant mikrochirurgiją reikia suleisti nuskausminamuosius. Gali būti, kad ir po procedūrų lieka nemalonus pojūtis, kuris užsitęsia kurį laiką.

Mūsų specialistai ramina, kad šiais laikais  dantų gydymas smarkiai pažengęs ir jau nebereikia manyti, kad stomatologo kėdėje teks kęsti skausmus ar kitus nepatogumus. Viskas klinikoje atliekama su naujoviškais instrumentais ir pasitelkiant ilgametę patirtį. Dažniausiai chirurginis dantų gydymas taikomas keliais pagrindiniais atvejais:

  • raunant nepageidaujamus dantis,
  • šalinant sugedusius dantis,
  • šalinant neišdygusius dantis,
  • infekcijos židinių panaikinimas,
  • danties kaulų operacijos.