Dantų protezai

Dantų protezavimo procedūra – gana dažna šiuolaikinė stomatologijos paslauga, kuri reikalinga ne retam klientui. Ankščiau dantų protezavimas buvo siejamas tik su senais žmonėmis ir metu, kai dantys tiesiog išbyra nuo senatvės, tačiau laikai keičiasi ir stebina. Šiandien protezavimas yra šiuolaikinė ir įvairias odontologines problemas padedanti išspręsti stomatologijos paslauga.

Nežinantiems, kokia tai procedūra, primename, jog tai kruopštus ir profesionalus darbas, kurio metu atkuriami pažeisti ar buvę dantys. Procedūros metu atkuriami natūralus dantų audiniai, jie išlieka tokios pačios struktūros, formos ir net spalvos. Taigi galima sakyti, jog per naujo sukuriami paciento turėti ir dėl vienų ar kitų priežasčių nebeturimi dantys.

dantu protezai

PROTEZAI. Kokių būna?

Dažniausiai žmonės mano, kad dantų protezai gaminami iš nekokybiškų pakaitinių medžiagų, kurios patarnauja tik laikinai, o vėliau nudyla ir netgi išbyra, taip žmogus lieka vėl be dantų ir jam vėl reikia pas stomatologą. Bet iš tiesų taip nėra. Šiais laikais protezavimui naudojamos itin kokybiškos medžiagos. Dažniausiai yra keramika, bemielė ar metalinė keramika bei taurieji metalai. Visos šios medžiagos – ilgaamžės. Jos tarnauja ilgus metus, todėl dažniausiai dantų protezavimas tai vienkartinis dalykas. Reiškia, jog tinkamai pasirūpinus savo dantimis vieną kartą, protezus labai retais atvejais reikia keisti naujais.

Dažnai protezavimas pensininkams ar jauniems žmonėms – sudėtingas dantų gydymas. Tai ilgas procesas, reikalaujantis šiek tiek laiko ir pastangų. Gydytojas pirmiausiai turi suplanuoti gydymo planą, tuomet nuspręsti, kokie protezai tinka būtent Jums. Dantų protezavimo metu galima rinktis kelių skirtingų rūšių protezus:

  • Neišimami. Vieni populiariausių, neišimami dirbtiniai protezai, kurie tvirtinami specialia įranga. Patys protezai primena lankelius, todėl jų išimti iš burnos nereikia. Puikus pasirinkimas tais atvejais, kai dėl traumos ar senatvės netenkami visi dantys. Toks protezavimas nėra pats trumpiausias, tačiau poveikis efektyvus – visiškai nematyti, kad turite protezus. Be to, šių protezų priežiūra niekuo nesiskiria nuo kasdienos burnos priežiūros, taigi su tokiais protezais galite gyventi įprastą gyvenimą ir nesibaiminti dėl papildomų problemų.
  • Išimami. Dažnai kai pradedama kalbėti apie protezus, klientai atskleidžia, jog jiems danties protezo įdėjimas siejasi su išimamais protezais ir vandens stikline nakčiai. Tai tik senovinės nuostatos ir panašių dalykų odontologijoje nebeegzistuoja. Žinoma, dažniausiai, kai taikinyje yra išimami danties protezai, kaina lemia apsisprendimą. Mat šie protezai nors ir yra funkcionalesni, tačiau jie kainuoja šiek tiek brangiau. Pirmiausia todėl, kad jų gaminimas sudėtingesnis. Tai neatbaido žmonių, norinčių, jog jų šypsena būtų nepriekaištinga ir po protezavimo. Be to, tokio tipo protezus nesunku prižiūrėti. Žinoma, jiems reikalingas specialus skystis, tačiau patogus išėmimas padeda juos naudoti be didesnio vargo.

Visgi, protezavimo procesas – reikalingas ir naudingas dalykas. Kartais specialistai nuogąstauja, kad pacientai vengia protezavimo dėl nepagrįstų baimių, bet tai nėra geriausias pasirinkimas, nes netekus dantų jų vietą privalo užimti kiti. Kitaip turėsite negrįžtamos žalos, likę dantys ne tik pradės gesti, bet ir taip pat gali imti kristi.

Kodėl dantų protezavimas gali būti naudingas?

  • Sudėjus protezus kramtyti maistą bus žymiai patogiau. Juk maloniau valgyti, kai yra su kuo. Dažnai pacientai skundžiasi, jog be protezų jų maisto racionas apsiriboja sriubomis ir košėmis.
  • Puiki išvaizda ir savijauta prideda dar daugiau teigiamų emocijų po procedūros. Dantų protezavimas tiesiog privalomas, jei dėl vieno ar kito netekusio danties Jūs tramdote save ir neleidžiate sau šypsotis viešumoje.
  • Dažnai dėl netekusių dantukų žmonės patiria ir įvairius nepatogumus, nes jiems tampa sunkiau kalbėti, jų žodžiai nebe tokie rišlūs ir išraiškingi. Todėl po protezavimo pacientai vėl džiaugiasi sklandžia kalba, vėl pradeda daugiau ir atviriau bendrauti, ima gyventi aktyvesni socialinį gyvenimą.

dantu protezavimas

KAINORAŠTIS

Dantų protezai kainos

Dantų protezų kaina

UŽSIREZERVUOKITE SAU LAIKĄ JAU DABAR: +370 37 795 904